Kim będę, gdy dorosnę?

Kolejny raz w naszej szkole mieliśmy okazję zastanowić się nad tym, czy  w przyszłości ktoś z nas wybierze wymarzony zawód.  Uczniowie klas IIIb i IIIc uczestniczyli  w bardzo ciekawym spotkaniu z architektem, absolwentem naszej szkoły panem Łukaszem Krawontką. Głównym celem spotkania było zaproszenie dzieci do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Małopolską Okręgową Izbę Architektów z siedzibą w Krakowie pod tytułem „Dom i ogród moich marzeń”.  Zanim przystąpiliśmy do pracy, odbyliśmy niecodzienną podróż w świat historii domu-nie tylko człowieka, również zwierząt-które stanowiły inspirację  w budowaniu domów dla ludzi.

Pan Krawontka zapewnił nas, że pomysły dzieci w każdej dziedzinie również w projektowaniu są wyjątkowe, bo nic ich nie ogranicza a wyobraźnia prowadzi tam, gdzie świat dorosłych nie sięga.

Nasz gość wiele razy wspominał z sentymentem o latach spędzonych w SP2, o nauczycielach, o tym jak dużo tu się nauczył. Zapewniał nas, że warto się uczyć, warto samemu poszerzać wiedzę, by w przyszłości realizować marzenia.

Włożyliśmy całe serce i mnóstwo pomysłów w wykonywanie naszych projektów, bo chcemy godnie reprezentować naszą szkołę na wystawie prac konkursowych w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie . Mamy nadzieję, że nasza twórczość będzie inspiracją dla wielu dorosłych.

resize-of-dsc01542 resize-of-dsc01545 resize-of-dsc01548 resize-of-dsc01550 resize-of-dsc01562 resize-of-dsc01565 resize-of-dsc01570