Międzynarodowy Dzień Głuchych

21Dnia 03.10.2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych. Niesłyszący koledzy z klasy VI c oraz ich nauczyciele przybliżyli nam problematykę wad słuchu, a także kulturę i upodobania środowiska osób dotkniętych tym problemem.

Dowiedzieliśmy się również wiele na temat języka migowego. Nauczyliśmy się kilku podstawowych znaków, aby łatwiej było nam komunikować się z naszymi kolegami. Dowiedzieliśmy się jednak, że nie znajomość języka migowego jest najważniejsza, ale chęć rozmowy. Naszą mimiką i naturalnymi gestami możemy porozumiewać się z innymi. Dowiedzieliśmy się, co to jest daktylografia- naszym zadaniem było rozszyfrowanie kilku słów zapisanych daktylograficzną czcionką. A na koniec nasi rówieśnicy nauczyli nas „migać” refren popularnej piosenki. Został również ogłoszony konkurs języka migowego.

Najważniejszym przesłaniem apelu było to, że NIE RÓŻNIMY SIĘ OD SIEBIE UPODOBANIAMI CZY ZAINTERESOWANIAMI, MAMY DOKŁADNIE TAKIE SAME POTRZEBY I MARZENIA, RÓŻNI NAS TYLKO SPOSÓB ICH WYRAŻANIA.

16aaa 15 13 11aaa 3 1 6 7 8