INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września 2016r. społeczność szkolna rozpoczęła nowy rok szkolny. O 8.45 uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami wyruszyli do kościoła na Mszę Świętą. Uroczysty pochód otwierał Poczet Sztandarowy, za którym godnie kroczyła Patronka – Święta Jadwiga Królowa z Orszakiem. W murach kościoła przywitał wszystkich ksiądz Krzysztof Ciebień. Po zakończonym nabożeństwie udaliśmy się do szkoły. Na inauguracji nowego roku pojawili się także rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Nie zabrakło również absolwentów „Dwójki”. Mowę powitalną wygłosiła Patronka Szkoły. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców  i Pani Wicedyrektor Agnieszka Markiewicz podziękowali ustępującej Pani Dyrektor -mgr Katarzynie Fałowskiej- za kilkuletnią pracę na tym stanowisku. Później odbyło się iście królewskie przekazanie władzy nowemu Dyrektorowi Szkoły- mgr Monice Oleniacz. Podczas przemowy Pani Dyrektor nie omieszkała wspomnieć o 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zwracając tym samym uwagę wszystkich zebranych na to, że mamy możliwość żyć w  wolnym kraju i rozpocząć kolejny rok szkolny. W dalszej części spotkania powitaliśmy najmłodszych wychowanków, czyli „zerówkowiczów” i pierwszoklasistów. Na koniec wszyscy uczniowie udali się do sal lekcyjnych, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami. Zabrzmiał pierwszy dzwonek… Oto kolejna biała karta w historii szacownej placówki, która przez najbliższe 10 miesięcy będzie zapisywana wieloma wydarzeniami i osiągnięciami naszych uczniów. Powodzenia w zdobywaniu wiedzy! Nauczycielom życzymy wytrwałości, aby służba dzieciom -tym starszym i tym młodszym-zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Resize of 3 Resize of 5 Resize of 8 Resize of 11