Mottem, które towarzyszy nam od samego początku powstania Klubu są słowa:

,,Tobie służyć, to znaczy królować”,

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

ROK SZKOLNY: 2019/2020

Inspiracją do założenia Szkolnego Klubu Wolontariatu była otwartość społeczności szkolnej na niesienie  bezinteresownej pomocy innym ludziom.

Miejsce siedziby Szkolnego Klubu Wolontariatu

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu  pod nadzorem Dyrekcji we współpracy z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami.

#Program:  Pobierz plik

#Informacje ogólne:  Broszura Pobierz plik

Galeria:

WOLONTARIAT 2019/2020

WAKACYJNY WOLONTARIAT 2018/2019

Wakacje – dla wielu uczniów i studentów to upragniony czas odpoczynku, relaksu i wymarzonych  wyjazdów…

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przy SP2 w Nowym Sączu w czasie wakacji nie tylko odpoczywają, ale podejmują posługę na rzecz budowania ,,bardziej sprawiedliwego i prawdziwie ludzkiego świata” w duchu swej patronki św. Jadwigi Królowej, której miarą wielkości, był duch służby.

W dniach 5-10 sierpnia 2019r osiem wolontariuszek w wieku 16-18 lat wraz z S Hiacyntą Biłas podjęły posługę  na rzecz dzieci przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Wiosna” w Krzydlinie Małej woj. Dolnośląskie. Dla dziewczyn był to czas osobistej formacji. Nie brakowało także chwil na modlitwę oraz wspólną rekreację.

ARCHIWUM 2018/2019