Mottem, które towarzyszy nam od samego początku powstania Klubu są słowa:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

ROK SZKOLNY: 2018/2019

Inspiracją do założenia Szkolnego Klubu Wolontariatu była otwartość społeczności szkolnej na niesienie  bezinteresownej pomocy innym ludziom.

Miejsce siedziby Szkolnego Klubu Wolontariatu

Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu  pod nadzorem Dyrekcji we współpracy z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami.

#Program:  Pobierz Plik

#Informacje ogólne:  Pobierz Plik

# Zgoda rodziców/opiekunów prawnych uczestnika zajęć:  Pobierz Plik

# Zgoda rodziców/opiekunów prawnych wolontariusza: Pobierz Plik

Galeria:

WAKACYJNY WOLONTARIAT

Wakacje – dla wielu uczniów i studentów to upragniony czas odpoczynku, relaksu i wymarzonych  wyjazdów…

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przy SP2 w Nowym Sączu w czasie wakacji nie tylko odpoczywają, ale podejmują posługę na rzecz budowania ,,bardziej sprawiedliwego i prawdziwie ludzkiego świata” w duchu swej patronki św. Jadwigi Królowej, której miarą wielkości, był duch służby.

W dniach 5-10 sierpnia 2019r osiem wolontariuszek w wieku 16-18 lat wraz z S Hiacyntą Biłas podjęły posługę  na rzecz dzieci przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Wiosna” w Krzydlinie Małej woj. Dolnośląskie. Dla dziewczyn był to czas osobistej formacji. Nie brakowało także chwil na modlitwę oraz wspólną rekreację.

ARCHIWUM 2018/2019