Program autorski

„Akademia Twórczego Myślenia”

akademia

Praca z uczniem zdolnym dla uczniów klasy III b (kontynuacja od klasy I). To program autorski mgr Beaty Szczypuły oparty na Teorii Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera, która głosi i uzasadnia tezę, że każde dziecko jest zdolne, należy tylko odkryć i rozwijać jego potencjał.

W wyniku podjętych działań dziecko pozna swoje mocne i słabe strony, poszerzy wiedzę i umiejętności, rozwinie zainteresowania, zdolności, predyspozycje, wzmocni motywację do zdobywania wiedzy,
a w konsekwencji podniesie wyniki w nauce.

Zajęcia w Akademii Twórczego Myślenia będą alternatywą na zbyt długie, niekontrolowane korzystanie
z komputera, tabletu itp.

W konsekwencji dziecko biorące udział w programie, dzięki odnoszonym sukcesom, wzmocni wiarę
w siebie, swoje możliwości, nauczy się podejmowania decyzji oraz tego, że osiągnięcie celu wymaga planowania, wytrwałości i cierpliwego podejmowania wielu prób.

Wrześniowa wyprawa w  poszukiwaniu śladów historii: zobacz

A ja mam psa: zobacz

lightstargod / Pixabay

Warsztaty wielkanocne: zobacz