Dyżury pedagoga – Wioleta Chapko-Mięczakowska:
- dyżur telefoniczny 790 721 732:
poniedziałek, 12.00 – 13.00
- dyżur za pomocą komunikatora internetowego Meet:
środa 11.30 – 12.30
Szanowni Państwo,
w związku z sytuacją epidemiologiczną Zespół Psychologiczno – Pedagogiczny pozostaje do Państwa dyspozycji w trybie zdalnym.
Proszę o zgłaszanie chęci skorzystania z pomocy poprzez dziennik elektroniczny wraz z opisem problemu.
W zależności od Państwa potrzeb istnieje możliwość kontaktu telefonicznego lub za pomocą komunikatora internetowego.
Dyżury pedagoga – Wioleta Chapko-Mięczakowska:
dyżur telefoniczny 790 721 732 – poniedziałek, 12.00 – 13.00
dyżur za pomocą komunikatora internetowego – środa 11.30 – 12.30
Dyżury logopedy – Beata Bołoz:
dyżur telefoniczny 781 727 078 – czwartek, 16.00 – 17.00
dyżur za pomocą komunikatora internetowego – wtorek, 16.00 – 17.00
Do kontaktu zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców.
Pozdrawiam,
Chapko-Mięczakowska – pedagog
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 LISTOPADA
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka obchodzimy 20 listopada. Jest to data upamiętniająca podpisanie najważniejszego dokumentu, który zapewnia prawa wszystkim dzieciom czyli KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA.
Każdemu dziecku, niezależnie od wyznania, pochodzenia, czy koloru skóry przysługują takie same prawa. Dzieci powinny wzrastać w poszanowaniu godności i podmiotowości, oraz w poczuciu bezpieczeństwa. Mają prawo do ochrony zdrowia i wszechstronnego rozwoju.
Bardzo ważne jest podnoszenie świadomości i wrażliwości społecznej na łamanie praw dziecka. W naszym mieście Rzecznikiem Praw Dziecka jest pani Barbara Kalisz, którą mamy nadzieję zaprosić na spotkanie z uczniami naszej szkoły, gdy tylko będzie taka możliwość.
Jeżeli chcecie bliżej poznać prawa i obowiązki dzieci zapraszamy do skorzystania z poniższych linków.
http://www.tpd.mnet.pl/Ksiazeczka.pdf
https://bajki-zasypianki.pl
– na stronie znajdziemy
Drodzy rodzice, uczniowie.
W związku z trudną dla nas wszystkich obecnie panującą sytuacją, pamiętajmy! – konieczne jest pozostanie w domach. Uważajcie na siebie i swoich bliskich. Dbajcie o zdrowie.
Zachęcam do kontaktu poprzez e-dziennik lub skypa – Joanna Chruślicka
Zawsze chętnie wysłucham i udzielę wsparcia!
Zapoznaj się:
MEN udostępniło materiały dla uczniów niepełnosprawnych
Resort edukacji opublikował materiały ćwiczeniowe dla poszczególnych grup uczniów z niepełnosprawnościami. Materiały przygotowane są w formie elektronicznej – można je pobrać poniżej lub ze strony MEN.
Materiały „Język polski na plus” – dla uczniów klas I-III
Materiały ćwiczeniowe dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją są w postaci kart pracy adresowane są do uczniów kasy I szkoły podstawowej i odpowiadają współczesnym standardom międzynarodowym, wykorzystują symbole PCS, czyli znaki graficzne obrazujące pojęcia (wspierające osoby z trudnościami w komunikowaniu się w rozumieniu treści i uczestnictwie w procesie dydaktycznym). Struktura opracowanego materiału pozwala na wykorzystywanie poszczególnych kart w zależności od potrzeb tematycznych, jak i na gradację poziomu trudności w trakcie długoterminowej pracy z uczniem niepełnosprawnym.
Materiały tworzą spójne zeszyty, które udostępniane są w formie elektronicznej z możliwością wydruku:
materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją klasa I część 1
materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją klasa I część 2
materiały ćwiczeniowe Język polski na plus dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją klasa I-III część 1
materiały ćwiczeniowe Język polski na plus dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu się i/lub komunikowaniu się w tym niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją klasa I-III część 2.
Źródło:
Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.men.gov.pl
Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie: https://kobieta.onet.pl/jak-rozmawiac-z-dziecmi-w-wieku-szkolnym-o-koronawirusie/h460j9y
Lub:
Przydatne:
Ćwiczenia grafomotoryczne dla dzieci młodszych: http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,7E0EF93F25516404859546151B9EB207C41383DB#/
BEZPIECZEŃSTWO UCZNIA W SIECI
Rodzicu jesteś odpowiedzialny za zdrowie, życie i bezpieczeństwo swojego dziecka zarówno w świecie rzeczywistym jak i wirtualnym. Zadbaj zatem o jego bezpieczeństwo w sieci w trakcie zdalnego nauczania.
1. Rozmawiaj z dzieckiem na temat korzystania z Internetu.
2. Informuj dziecko o zagrożeniach, jakie mogą na nie czyhać w sieci (cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści).
3. Wprowadź w domu zasady korzystania z Internetu. Ustal wspólne z dzieckiem jak długo i w jakich godzinach może korzystać z Internetu.
4. Staraj się pomagać dziecku we właściwym dokonywaniu wyborów i zrównoważeniu czasu, jaki spędza w sieci.
5. Monitoruj na bieżąco działania Twojego dziecka w Internecie.
6. Uczul dziecko,aby o każdym nowym kontakcie sieci bądź ewentualnym zagrożeniu informowało osobę dorosłą.
7. Zainstaluj w urządzenie programy filtrujące, by uniemożliwić dziecku korzystanie z niedozwolonych stron.
8. Kontroluj urządzenia mobilne swojego dziecka.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne dla dzieci, rodziców/opiekunów i profesjonalistów w zakresie przeciwdziałania przemocy wobec dzieci, rozwoju umiejętności reagowania na zagrożenia, wzmacniania kompetencji wychowawczych, podejmowania interwencji w przypadkach podejrzenia krzywdzenia dzieci itp.
Przygotowane przez Fundację narzędzia edukacyjne (scenariusze zajęć, kursy e-learning) oraz informacje o szkoleniach dla profesjonalistów, rodziców dostępne są na platformie edukacyjnej pod adresem edukacja.fdds.pl