„Klub Młodego Chemika”

Doświadczenia chemiczne w „Dniu Otwartym”

Podczas Dnia Otwartego 7 marca 2019 r. odbył się „Magiczny Pokaz Chemiczny” zaprezentowane doświadczenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było samodzielnie (jednak pod okiem przeszkolonych uczniów) wykonać między innymi:

• tęczę na talerzu
  • bańki Giganty mydlane
  • kula plazmowa
  • wir mleczny
  • wulkan chemiczny
  • wystrzałowy balon
  • latające kule

Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom.

„Ekonomia wielką sztuką”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach z doradztwa zawodowego z elementami ekonomii i bankowości w Banku Spółdzielczym w Nowym Sączu oddział w Nawojowej. Na spotkaniu przedstawiona została praca w banku,  znaczenie procesów ekonomicznych oraz zasady inwestowania. Uczniowie mogli zapoznać się z technikami sprawdzania prawdziwości pieniądza oraz z jakich części się on składa.  Poznać różne waluty w starej i nowej wersji, jak je policzyć przy pomocy odpowiednich maszyn a także czy są prawdziwe.

Dziękujemy Zarządowi Banku Spółdzielczego za zaproszenie młodzieży na warsztaty.

Koordynatorzy: Agnieszka Czeluśniak, Małgorzata Świerczek

Matematyka na uniwersyteckim poziomie

W dniu 08.01.2019 roku  odbyło się spotkanie młodzieży  Naszej Szkoły klas 8a i 8b  z prof. Zdzisławem Pogodą, matematykiem, pracownikiem Zakładu Historii Matematyki, Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Jak zwykle wykład odbył się na bardzo wysokim poziomie i bardzo zainteresował naszych uczniów. To już nie pierwsze spotkanie w naszej szkole, jednak zapraszamy ponownie.

TO MY!
Koło chemiczne.

Zajęcia koła to warsztaty o charakterze badawczym, laboratoryjnym dające namiastkę pracy przyrodnika – naukowca.
Uczestnicy Klubu wykonują doświadczenia w naszej szkolnej pracowni chemicznej pod opieką p. Małgorzaty Świerczek – nauczyciela chemii.
Spotkania uczestników Klubu Młodego Chemika odbywają się w środy i jest to nauka przez „zabawę”. Dzięki tym warsztatom każdy uczeń może poczuć się naukowcem i poznać tajemnice chemii oraz dokonać własnych odkryć.

Serdecznie zapraszam uczniów klas siódmych i ósmych na zajęcia.
Małgorzata Świerczek