„Klub Młodego Chemika”

Matematyka na uniwersyteckim poziomie

W dniu 08.01.2019 roku  odbyło się spotkanie młodzieży  Naszej Szkoły klas 8a i 8b  z prof. Zdzisławem Pogodą, matematykiem, pracownikiem Zakładu Historii Matematyki, Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu.

Jak zwykle wykład odbył się na bardzo wysokim poziomie i bardzo zainteresował naszych uczniów. To już nie pierwsze spotkanie w naszej szkole, jednak zapraszamy ponownie.

TO MY!
Koło chemiczne.

Zajęcia koła to warsztaty o charakterze badawczym, laboratoryjnym dające namiastkę pracy przyrodnika – naukowca.
Uczestnicy Klubu wykonują doświadczenia w naszej szkolnej pracowni chemicznej pod opieką p. Małgorzaty Świerczek – nauczyciela chemii.
Spotkania uczestników Klubu Młodego Chemika odbywają się w środy i jest to nauka przez „zabawę”. Dzięki tym warsztatom każdy uczeń może poczuć się naukowcem i poznać tajemnice chemii oraz dokonać własnych odkryć.

Serdecznie zapraszam uczniów klas siódmych i ósmych na zajęcia.
Małgorzata Świerczek