Tropiciele

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”.

Konfucjusz

W ramach koła naukowego ,, Alchemik Sędziwój’’ uczniowie z klasy III C  zamieniają się w tropicieli wiedzynaukowców, konstruktorów. Młodzi ,,alchemicy’’  obserwują oraz samodzielnie wykonują doświadczenia, eksperymenty, budują konstrukcje – dzięki którym łatwiej  im zrozumieć otaczające je zjawiska przyrodnicze, fizyczne, chemiczne np.: tęcza, chmury, wulkany, przyciąganie ciał  czy mechanizm działania maszyny parowej.
Głównym celem zajęć rozwijających kreatywność  jest  rozbudzenie w uczniach ciekawość i pasji w odkrywaniu świata oraz pokazanie dzieciom, że nauka może być świetną zabawą.

Urszula Szot – Mietz