Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

15.09.2020 r. Uczniowie klasy II C uczestniczyli w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke –  autorem książek dla dzieci.  Transmisja odbyła się online. Rozmowę poprowadziła pani Katarzyna Tokarczyk z Sądeckiej Biblioteki Publicznej.
Grzegorz Kasdepke to cieszący się niezwykłą popularnością pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz, były wieloletni redaktor naczelny magazynu dziecięcego „Świerszczyk”, laureat wielu nagród. „A ja nie chcę być księżniczką”, „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”, „Detektyw Pozytywka”, „Bodzio i pulpet”, „Kacperiada” – to tylko niektóre tytuły z twórczości autora, które młodzi czytelnicy i ich opiekunowie mogą kojarzyć. Obecnie  książki Grzegorza Kasdepke znajdują  się w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dobry zwyczaj – pożyczaj!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Ludomira Handzla Prezydenta Miasta Nowego Sącza

Urszula Szot – Mietz