Pomoc w Schronisku dla Bezdomnych Zwierzą

Poruszeni sytuacją bezdomnych zwierząt uczniowie klasy IIIb zorganizowali pomoc dla bezpańskich czworonogów, które znalazły schronienie przed zimą w Gminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Wielogłowach. Do udziału w szlachetnej akcji zachęciła dzieci uczennica Maja Edelmuller wraz z rodzicami, która rok temu zaadoptowała ze schroniska małego pieska-Rózię. W porozumieniu z pracownikami schroniska dzieci  wspierane przez rodziców zgromadziły potrzebne rzeczy dla zwierząt. Koce, przysmaki, smycze, zabawki wypełniły kilka wielkich worków, które zostały odwiezione do schroniska przez Maję i jej tatę -szybko, bo na dworze mróz a w klatkach zwierzętom zimno. Przed świętami cała klasa wybierze się do schroniska z kolejną partią upominków…. i nieśmiałymi marzeniami o adopcji bezdomnych czworonogów. Kto by pomyślał, że pomaganie daje tyle radości!
„Ratując jednego psa,
nie zmienisz całego świata,