Ślubowanie Pierwszoklasistów

17 października 2019 roku w naszej szkole  odbyła się uroczystość Ślubowania Pierwszoklasistów, do której przystąpiła klasa I A – wychowawca p. Anna Małek, klasa I B – wychowawca p. Beata Gorzkiewicz i klasa I C – wychowawca p. Urszula Szot – Mietz. Z podwórka szkolnego do kościoła św. Kazimierza wyruszył orszak Świętej  Jadwigi Królowej, który tworzą rycerze, królowa wraz z dwórkami oraz żaczki. Za nimi podążali radośnie pierwszoklasiści wraz wychowawcami, z dyrekcją szkoły p. Urszulą Bajorek i p. Elżbietą Kawik, z nauczycielami, a zamykali orszak dumni ze swych dzieci rodzice i społeczność  szkoły. Po uroczystej mszy św. celebrowanej przez ks. Andrzeja Bajorka pierwszoklasiści zostali pasowani przez królową na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu. Tę doniosłą chwilę, kiedy Jadwiga położyła berło na ich ramieniu zapamiętają na zawsze. Wcześniej złożyli ślubowanie oraz zaprezentowali  przygotowane piosenki i wiersze. Po uroczystości  udali się do szkoły na wspaniały poczęstunek i niespodzianki przygotowane przez ich rodziców. Gratulujemy Wam Pierwszaki! Tworzycie razem z nami Wielką Szkolną Rodzinę!