Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”.

Z tej okazji, w wielu przedszkolach organizowane są różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy. Punktem obowiązkowym obchodów jest wspólne odśpiewanie hymnu.

Hymn przedszkolaka

Wszyscy swoje święto mają, święto mają
Tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają
I też swoje święto mają, święto mają

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce

Ogród z panią przystroimy, przystroimy
Sto balonów wypuścimy, wypuścimy
Będzie to wiadomość taka, właśnie taka
Że dziś jest dzień przedszkolaka, przedszkolaka

Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
To święto Ani, Basi i Krzysia
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
Bawi się z nami kto tylko chce.

Słowa: Beata Lach, Mirosława Witecka

Muzyka: Urszula Pakuła

W naszej  szkolnej  „ zerówce ‘’ też atmosfera  była świąteczna. Na  zajęcia  do „do  przedszkolaków przyszła  p. Dyrektor Urszula Bajorek. Dzieci  opowiadały jak czują  się  w szkole, co im  się  najbardziej  podoba  na zajęciach. Śpiewały też  ulubione  piosenki. Lizaczki  w kształcie  serduszek umilały  im czas.