WAKACYJNY WOLONTARIAT

Wakacje – dla wielu uczniów i studentów to upragniony czas odpoczynku, relaksu i wymarzonych  wyjazdów…

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przy SP2 w Nowym Sączu w czasie wakacji nie tylko odpoczywają, ale podejmują posługę na rzecz budowania ,,bardziej sprawiedliwego i prawdziwie ludzkiego świata” w duchu swej patronki św. Jadwigi Królowej, której miarą wielkości, był duch służby.

W dniach 5-10 sierpnia 2019r osiem wolontariuszek w wieku 16-18 lat wraz z S Hiacyntą Biłas podjęły posługę  na rzecz dzieci przebywających w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej ,,Wiosna” w Krzydlinie Małej woj. Dolnośląskie. Dla dziewczyn był to czas osobistej formacji. Nie brakowało także chwil na modlitwę oraz wspólną rekreację.