DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 14 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych

W tym roku uczniowie klas 4-8 zbierali informacje o sławnych ludziach  i  umieścili je na plakatach. W ciągu tygodnia uczniowie zapoznawali się ze zgromadzonymi  wiadomościami i 14 marca 2019r. wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Sławnych Ludziach – Famous People przygotowanym przez Panie: Elżbietę Poręba-Szarkowską, Margeritę Wideł i Karolinę Kumor, Agnieszkę Markiewicz.

Klasy 1-3 przygotowały plakaty o znanych postaciach z bajek- Fairy Tales characters i uczestniczyły w quizie językowym przygotowanym przez Panią Małgorzatę Boruch.

Spośród  klas IV-VIII Jury wybrało:

I miejsce  – klasa 7b: Natalia Brzezina i Karolina Piękoś – Królowa Elżbieta II

II miejsce – klasa 5a: Amelia  Janes i Łucja Pałka  – Albert Eistein

III miejsce- klasa 7a: Wiktoria Janusz, Emilia Wróbel, Oliwia Chebda, Nikola Kumor –Arnold Schwarzenegger

Wyróżnienia : Jakub Majerski (kl. 4b),  Łukasz  Życzkowski (kl.4c),  Nadia Kacprzycka i Milena Bochniarz  (kl.5d)

Część II   Konkurs wiedzy o sławnych ludziach na podstawie informacji  z plakatów:

I  – drużyna z klasy 8a: Sonia Worobiow  i Jan Prusak

II  –  drużyna z klasy 6c: Piotr Zyczkowski i Hubert Jeż

III –  drużyna  z klasy 7c: Natalia Trzeszczoń  i Jan Piotrowski

Klasy I-III

Uczniowie przygotowali prace o postaciach z niemieckiej baśni „Czerwony Kapturek”  i  angielskiej  powieści  „Kubuś Puchatek”. Lapbooki  pełne  są  zagadek i informacji . W konkursie zwyciężyli:

1. Kłapouchy -wykonanie klasa 2c