” Żegnaj lato na rok, stoi jesień za mgłą…”

20 września 2018r klasa IIb i Ia w ostatnich promieniach letniego słońca żegnała lato w zagrodzie edukacyjnej ” Skrawek Nieba” w Łosiu koło Wysowej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych ze świętem pieczonego ziemniaka. Były konkurencje sportowe z ziemniakiem, zajęcia plastyczne na których powstały ziemniaczane jeżyki oraz zajęcia kulinarne- dzieci piekły na starym piecu chlebowym ziemniaczane chipsy i podpłomyki. Największą atrakcją była wyprawa do lasu  ścieżką przyrodniczą z przewodnikiem, miłośnikiem przyrody i ratownikiem górskim w jednej osobie. Dzieci oglądały zwierzęta i rośliny przez lornetki i lupy. Korzystały z kompasu i uczyły się rozpoznawać kierunki świata obserwując przyrodę. Wycieczkę zakończyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy. Zabraliśmy ze sobą zapach przemijającego lata, radość z bycia razem i wiele nowych doświadczeń  zdobytych podczas ciekawych zajęć przeprowadzonych w naturze.
Beata Szczypuła
 ——————————————————————————————–